YAPISAL KABLOLAMA
YAPISAL KABLOLAMA

Müşterilerimizin yapısal kablolama konusundaki ihtiyaçlarının tümünü karşılamak amacıyla marka bağımsız teknik çözümler üretmekteyiz yapısal kablolama projelerimizde CAT5e,CAT6 bakır ve Fiber optic kablolar ile yatay kablolama , bina omurga , kampus omurga kablolamaları hizmetleri sunulur.
Kurulan Kablolama sistemleri ile 10/100/1000/Mbit/ps hızında çalışan altyapı sistemleri hazırlanır.
Yapısal kablolama projelerimiz içerisinde Data ,telefon,güvenlik,şebeke ,ups sistemlerinin birbiri içersinde uyum ile çalışan entegre yapılar olarak kurulur. Bu kurulan sistemler birlikte genişletilebilir ve bu şekilde işletmelerin gelecekteki esneklik ihtiyaçları sağlanır.
Çözüm ortağı olduğumuz ve üreticiye göre değişen 15, 20 ve 25 yıllık performans garantisi verilen kablolama çözümlerimizde XP,LEGRAND, HCS, CORNING, AMP gibi konusunda en iyi olan üreticiler ile işbirliği yapmaktayız.
Kuruluştan sonra, data kabloları uçtan uca test edilmekte, alınan test raporları, detaylı proje çizimi, kablo takip şeması, vb. dökümanlar ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

DOĞRU TASARIM
Network sistemlerinde Doğru Tasarlanmış ve uygulanmış yapısal kablolama,verimli, hızlı, güvenli ve kesintisiz çalışma ortamı sağlar .aynı zamandaYapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %20'sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80'inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.
Bir işletme için hayati haberleşme platformu olan yapısal kablolama sistemimiz tasarımdan kuruluma kadar sürekli takip edilmesi gereken önemli süreçler içerir.
Projelerimizde keşif ile belirlenen ortam ihtiyacına göre UTP (Unshilelded Twisted Pair ) CAT5e, CAT6, CAT7 yada korumalı tip STP (Shielded Twisted Pair ) STP, S/STP, FTP gibi Bakır kablolar ile çözüm sunulur.
Aynı zamanda projede mesafe, güvenlik,yüksek band genişliği , elektromanyetik koşullar göz önüne alındığında fiber optic kablolar en iyi çözümü sunmaktadırlar. İndoor ve outdoor uygulamalar için Multimode ve singlemode kablolar arasından çözüme uygun kablo tipi, Core adı verilen damar sayısı ve kompenetleri ile belirlenerek,
Toplama merkezleri arası , katlar arası (şaft), binalar arası omurga , kampus back bone ,metropol yada switchten Masaya gibi çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

DOĞRU İŞÇİLİK
İyi yapılmış yapısal kablolama Projesi ve tasarımını doğrudan olumlu yada olumsuz etkileyecek en önemli faktör işçilik hizmetidir. işçilik kalitesi networkünüzde performans olarak kendisini size hissettirecektir.
İşçilik kalitesi direkt kablolama altyapısı kalitesi anlamında geldiğinden kötü bir işçiliği çok kaliteli ve iyi seçilmiş markalı ürün kullanımı dahi olumlu yönde etkileyemez.
Data kablolaması projesi kapsamındaki bakır yada fiber optic kabloların çekilmesi, kanal montajları, priz bağlantıları ,patch panel bağlantıları Kabinet montaj ve kurulumları, çekilen ve terminasyonu yapılan hatların performans testleri,test çıktılarının alınması ve hatların priz ile patch panel tarflarının etiketlenmesi bu bilgilerin proje üzerine kaydedilmesi işlemleri yapılır.

 

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. © 2018